ВПЛИВ ПОБУТОВИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ НА ЯКІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВЖИВЛЮВАНИХ ЕЛЕКТРОКАРДІОСТИМУЛЯТОРІВ

Zakharii S. Zamyha

Анотація


Проблема електромагнітного забруднення довкілля є злободенною і актуальною, незважаючи на велику кількість досліджень та розробок в даній сфері. Здебільшого це обумовлено постійними змінами якісного та кількісного складу технічного обладнання приміщень, збільшенням використання електричних та електронних пристроїв. У зв’язку з цим в науковому співтоваристві все частіше порушуються питання електромагнітної сумісності, особливо стосовно електро-медичних пристроїв, що імплантуються. Наявність електромагнітних перешкод може викликати збої в їх роботі, що становить потенційну загрозу для здоров’я та життя пацієнта. Серед безлічі електро-медичних пристроїв, що імплантуються, електрокардіостимулятори вирізняються підвищеною чутливістю до впливу електромагнітних завад як від спрямованих джерел, так і від вторинних. Тому дослідження їх електромагнітної сумісності є актуальним питанням.

Ключові слова


електрокардіостимулятор; електромагнітна сумісність; магнітне поле; електромагнітна перешкода

Повний текст:

PDF

Посилання


Ардашев А. В. Постоянная электрокардиостимуляция и дефибрилляция в клинической практике / Ардашев А. В., Джанджгава А. О., Желяков Е. Г., Шаваров А. А. – Москва : Медпрактика, 2007. – 223 с.

ДСТУ 4388:2005. Вироби медичні. Класифікація залежно від потенційного ризику застосування. – Введ. 2005–04–14. – Київ : Держспоживстандарт України, 2005. – 22 с. : іл.

СанПиН 2.2.4.1191–03. Электромагнитные поля в производственных условиях. Санитарно-эпидемиологические правила и нормативы. – Введ. 2003–01–03. – Москва : Минздрав России, 2003. – 38 с.

ГОСТ 31212–2001. Электрокардиостимуляторы имплантируемые. Общие технические требования и методы испытаний. – Введ. 2015–01–01. – Москва : Изд.-во стандартов, 2016. – 15 с. : ил.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.